Yangın Algılama Sistemleri

Nedir ?

Yangın algılama ve ihbar sistemleri, olası bir yangın durumunun henüz başlangıcı sırasında algılanıp çeşitli uyarıcılar ile insanları bu durumdan haberdar etmeye yarayan sistemlerin genel adıdır.

Neden Gereklidir ?

Yangın çıkması durumunda, bu durumun acilen ve hızlıca tüm sistemlere bildirilmesi gerekmektedir. Böylece tahliye işlemleri erken başlar, söndürmek için hızlı müdahaleler mümkün olur.

Hayati Öneme Sahiptir

Bu sistemler söndürme aşamasında farklı ünitelere de uyarılarda bulunur. Gaz, elektrik gibi risk teşkil eden üniteleri devre dışı bırakarak yerleşkenin boşaltılması adına emniyetli süre kazandırır.

Yangın Algılama Sistemleri

  • Ortamdaki yangın durumunu henüz başlangıç aşamasında iken algılayabilecek dedektörler (optik duman dedektörü, ısı dedektörü, kombine dedektör, gaz dedektörü, ışın tipi dedektör vb.)
  • Yangın durumunun fark edilmesi durumunda insanların el ile ihbar sistemini aktif etmesine imkân veren yangın butonları
  • Alarm durumunda sesli ve görsel bir şekilde insanların uyarılmasını sağlayan siren ve flaşörler
  • Yangın durumunda farklı bir sistem ile etkileşime geçmek ve bu sistemleri çalıştırmak ya da durdurmak için kullanılan I/O (giriş / çıkış) modülleri
  • Tüm bu sistemi kontrol eden ve yöneten kontrol panelleri.
resimyanginalgilama

TEKNOSKY, uzman kadrosunun network sistemlerine bütünsel bakışı ve tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve yıllarca kullanabilecekleri yapısal kablolama sistemlerini kurmaktadır.

Tüm bilişim altyapı sistemlerinizi projelendiriyor, zamanında eksiksiz olarak tamamlayarak sizi GELECEĞE hazırlıyoruz.

İŞ ORTAKLARIMIZ