NETWORK HİZMETLERi

NETWORK HİZMETLERi

030     036      055

BAKIM DESTEK HİZMETLERİ

Uygulamalarınızda herhangi bir sorunla karşılaştığınızda veya uygulamada bir değişiklik talep ettiğinizde telefon, e-posta veya çağrı uygulamamız ile bize ulaşabilirsiniz.

KURULUŞ HİZMETLERİ

Hizmet grubumuzdaki ürünlerin donanımların satış sonrası montajının yapılması, yapılandırmanın gerçekleştirilmesi ve uygulamaların sistemler üzerinde kullanımına hazır halde teslim edilmesi çalışmaları yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için firmamız ile irtibata geçebileceğiniz gibi, iletişim sekmesi altında yer alan elektronik posta yolunu da tercih edebilirsiniz.

KABLOLAMA HİZMETLERİ

Ağ (Netwok) sistemlerinin hızlı ve problemsiz çalışabilmesi için, kablolama altyapısının sağlıklı kurulmuş olması gereklidir. Network sistemlerinde, kablolama alt yapısı kadar uzun süreli kullanılan başka hiç bir arabirim yoktur. Bu denli önemli olan kablolama alt yapısı, kurumların toplam network yatırımlarının %2’sini oluşturmasına rağmen, karşılaştığımız network problemlerinin %80’ini ise, hatalı tasarlanmış ve mühendislik standartlarına uyulmadan yapılan kablolama sistemleri oluşturmaktadır.

Yapısal kablolama sistemlerinin hazırlanmasının temel nedeni, network sisteminin problemsiz olarak büyümesini sağlamaktır.  Bu nedenle, kablolama alt yapısı oluşturulurken doğru bir tasarım ve projelendirme yapılmalı, kaliteli işçilik ve malzeme kullanılmalı, standartlara uygun olarak test, etiketleme ve dokümantasyon yapılarak, yıllarca kullanılmalıdır. Yapılacak olan bir kablolamada aşağıdaki hususlara mutlaka uyulmalıdır:     007

* Veri (Data) kabloları ortama göre UTP (Unshielded Twisted Pair), STP (Shielded Twisted Pair) ya da        Fiber Optik olarak tercih edilmelidir.

* Kullanılan data kabloları Cat 5, Cat 6 gibi standartları desteklemelidir.

* Mimariye göre sıva altı, zemin altı, kanal içi, vb. şekilde kullanıcının masasına ulaştırılan data     kabloları, mutlaka bir data prizinde sonlandırılmalıdır. Elastik olmayan bu kabloların uçlarına data plug (RJ-45     Connector) takılmamalıdır. Kabloların diğer uçlarının toplandığı merkezde (tercihen sistem odası), kablolar Patch Panel denen pasif cihazlarda sonlandırılmalıdır.

* Data Prizleri – Bilgisayar ve Patch Panel – HUB arasındaki bağlantılar, patch kablo olarak adlandırılan, çok telli kablolar ile üretilmiş, yumuşak ve elastik ara kablolar ile yapılmalıdır.

* Data ve telefon kablolaması projelerinde mutlaka elektriksel altyapı gözden geçirilmelidir. Bilgisayar sistemleri için ayrı bir topraklama hattının olduğundan emin olunmalı, toprak voltaj seviyelerinin tolere edilebilir sınırlar içinde olduğuna dikkat edilmelidir.

TEKNOSKY’In sağladığı ürün ve çözümler:

*  Bakır Kablolama Ürün ve Çözümleri

*  Fiber Kablolama Ürün ve Çözümleri

*  Kabinet Ürün ve Çözümleri

*  Elektrik Kablolama Ürün ve Çözümleri

013   006      040

WİDE AREA NETWORK

Geniş alan ağı, ( Wide Area Network, WAN), birden fazla cihazın birbiri ile iletişim kurmasını sağlayanfiziksel veya mantıksal büyük ağdır.Yerel alan ağları birbirine bağlanmasını sağlayan çok geniş ağlardır.

LOCAL AREA NETWORK

Network ikiden fazla bilgisayarın birbirleriyle iletişim halinde olmasıdır. Bu iletişim internet üzerinden farklı kıtalardaki iki bilgisayar arasında da olabilir, aynı mekân içinde olan iki bilgisayar arasında da. Eğer bu bilgisayarlar aynı yerel alan içinde bulunurlarsa bu network, LAN (local area network) olarak adlandırılır. Bu iş için her bilgisayarda iletişimi sağlayan ethernet kartları ve gerekli kablolar mutlaka olmalıdır. LAN büyüdükçe bu sisteme HUB, Server gibi LAN`ın hızını ve yeteneğini arttıracak üniteler eklenir.

LAN İLE YAPILABİLECEKLERİNİZ

LAN`ın temel faydası verilerin paylaşımıdır. Ancak bunu çok farklı yollarla kullanabilirsiniz. Örneğin ofislerde tek bir yazıcının bütün ofis çalışanlarınca kullanılabilmesi , bütün kullanıcılar arasında haberleşmenin bilgisayar ekranından yapılabilmesi , gelen faksların kullanıcıların ekranında görüntülenebilmesi ve her kullanıcının kendi sisteminden faks çekebilmesi , bir uygulamanın server üzerinde çalışırken birden fazla kullanıcı tarafından kullanılabilmesi. Ev ve ofis kullanıcıları tek bir internet bağlantısı ile birden fazla bilgisayarı internet’e bağlayabilir , e-mail alıp verebilir ve hatta oyun oynayabilirler

YÖNETİLEBİLİR HİZMETLER

Teknosky müşterilerine her türlü bilgi teknoloji hizmetleri ve çözümlerini tek bir noktadan sunmaktadır.

Yönetilen hizmetler kapsamında sunulan hizmetler:

* Help destek hizmetleri

*  Datacenter hizmetleri

*  Dış Kaynak Kullanımı