NETWORK ÇÖZÜMLERİ

NETWORK ÇÖZÜMLERİ

  1. Kurumsal Network Altyapıları
  2. Kablosuz Yerel Alan Ağları
  3. Load Balancing
  4. Yapısal Kablolama
  5. Fiber Optik Sistemler

 

1.KURUMSAL NETWORK ALTYAPILARI

Network birbirine kablolarla bağlanmış server, Printer, PC, modem gibi birçok haberleşme ekipmanının en ekonomik ve verimli yoldan kullanılmasıdır. Network insanların bireyselce değil, ortak çalışmalarını sağlar.

Network, veri, yazılım ve takım paylaşımıdır. Küçük bir ağ iki bilgisayardan ulaşabileceği gibi, büyük bir ağ binlerce bilgisayar, fax-modem, cd-rom sürücü, printer ve bunun gibi ekipmanlardan oluşur.

Network zaman ve para kazancı sağlar. Başarı için işletmenin sadece ofis içinde değil, tüm dünya ile haberleşmesi gerekir. Paylaşım söz konusu olduğundan donanım tüm personel tarafından kullanılabilir, her bir birey için extra printer, modem, disk ünitesi gerekmez. İnternet erişimi de bir ağ üzerinden paylaştırılabilir. Bugün bütün uygulamalar Ağ altyapısı üstüne çalıştırılmaktadır. Bundan dolayıdır ki güçlü bir Ağ altyapısının kurulması şirketler için artık olmazsa olmazlardan birisi olmuştur.

2.KABLOSUZ YEREL ALAN AĞLARI

TEKNOSKY, Wi-Fi ve Wimax teknolojileri konusunda uzmanlaşmış kadrosuyla müşterilerine yenilikçi iletişim çözümleri sunmaktadır. Proje tasarımı, danışmanlık, kuruluş, işletme ve bakım hizmetleri ile müşterilerine güvenli bir iletişim altyapısı sunmaktadır.

3. LOAD BALANCING

017   019    055

4.YAPISAL KABLOLAMA

Yapısal Kablolama Sistemleri kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin  kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Bu denli önemli olan kablolama alt yapısı kurumların toplam network yatırımlarının %2’sini
oluştururken, karşılaştığımız network problemlerinin %80’inin temelinde hatalı tasarlanmış ve uygulanmış kablolama sistemleri tespit edilmiştir.

TEKNOSKY, uzman kadrosunun network sistemlerine bütünsel bakışı ve tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve yıllarca kullanabilecekleri yapısal kablolama sistemleri kurar.

TEKNOSKY, olarak yaptığımız yapısal kablolama sistemlerinin başarısının arkasındaki en önemli etken şunlardır:

  1. Doğru Tasarım ve Projelendirme
  2. Kaliteli İşçilik
  3. Test,Etiketleme ve Dökümantasyon

 

5.FİBER OPTİK SİSTEMLER

  TEKNOSKY, Network çok tecrübeli Fiber Optik enstalasyon ekibine sahip olup, bu ekibi ile Başta yurt içi olup yurt dışı projelerde dahi en hassasiyet gerektirecek fiber optik çalışmalarına aktif ve pasif fiber optik ürünlerin temini ve kurulum hizmetlerini sunmaktadır.

Fiber Optik Hizmetler;

TEKNOSKY; Bilişim, Telekom ve Otomasyon sektöründe kullanılan her türlü;

* Fiber Optik Kablolama,

* Fiber optik Kablo güzergâhı hazırlanması,

* Kablo çekimi ve montajı,

* Füzyon yöntemi ile ek ve sonlandırma, Fiber optik kablo hatların testleri,

* OTDR yöntemi ile kabloların ölçümü ve raporlanması,

* Proje Hazırlanması ve danışmanlık hizmetleri,

* Network malzemeleri temini ve kurulumu

* Hizmetlerini edindiği tecrübe ile başarı ile sunmaktadır.

Fiber Optik Sistemin Avantajları

* Çok geniş bir bant genişliği ve taşıma kapasitesi sağlar.

* Optik taşıma frekansı birkaç yüz Terrahertz’i (THz) Fiber geçmektedir.

* Kılın kalınlığı bir saç telinin kalınlığını geçmez. Bu yüzden ne kadar kalın bir koruyucu madde ile kaplanırsa kaplansın, bakır normal bir kablonun kalınlığını geçmez. Ayrıca fiber optik kablolar çok daha hafif ve verimlidir. Bu yüzden uçak, gemi ve uydu gibi araçlarda fiber kullanımı yaygın hale gelmiştir.

* Elektriksel yalıtkan bir malzeme olduğundan parazitlenme (EMI, RFI, EMP) ve etkileşim gibi problemleri yoktur.

* Yineleyici (repeater) kullanılmadan bilgi taşıma mesafesi bakır kablolardan çok daha fazladır.

* Uzun mesafelerde bile veri kayıpları çok azdır.

* Gizlilik ve güvenlik sağlar. Fiber optik kablolardan bilgi çalmak mümkün değildir.

Bu avantajların da katkısıyla kullanıma geçen fiber optik kabloların sayesinde İnternet ağları kurulmuş, elektronik bilgi iletimi kolaylaşmış, sayısal kütüphaneler oluşturulmuş; bilginin en verimli, en ekonomik ve en kısa zamanda ulaştırılması sağlanmıştır.